Maršrutas Grūdos upe

Grūda – 36,2 km ilgio upė pietinėje Lietuvos dalyje, Dzūkijoje, Varėnos rajone, Dzūkijos nacionaliniame parke; Merkio kairysis intakas.
Prasideda netoli Lietuvos ir Baltarusijos valstybės sienos, Gudų girioje telkšančiame ežere, vadinamame tuo pačiu – Grūdos vardu. Tai lygumų upė, ramiai kilpuojanti ir neskubriai nešanti savo vandenis per Dainavos lygumą. Puvočiuose įteka į Merkį. Dėl smėlėto grunto ir augančių miškų šio rajono upės pasižymi vandens skaidrumu ir vėsumu. Kadangi jos daugiausia maitinamos požeminių šaltinių, todėl ne kiekvieną žiemą upės užšąla. O ir dažną sausą vasarą jos išlieka gana vandeningos ir praplaukiamos. Grūdos upei netrūksta užvartų, vietinės reikšmės lieptelių ir tiltelių. Ši upė puikiai tinka pavasariniams ar rudeniniams vienos dienos plaukimams patyrusiems baidarininkams. Įdomų plaukimą garantuojame. Baidarių maršrutai Grūdos upe driekiasi per Darželius, Marcikonių Plentą ir Puvočių poilsiavietę.
Darželiai – Kašėtos (5,0 val.)
Kašėtos – Puvočiai (4.0 val.)

Kiti maršrutai

Baidarių maršrutai Merkio upe nėra sudėtingi, jie įveikiami daugeliui turistų.

Ūlos upė pasižymi srovės jėga ir veržlumu, kilpų ir vingių gausumu, todėl baidarės Ūla - puikus pasirinkimas aktyvaus poilsio mėgėjams.

Baidarių maršrutai Varėnės upe siekia apie 20 km. Tai vienos dienos plaukimas, o kitą dieną galima plaukti Merkiu.